Game of Thrones'taki o bardağın sırrı ortaya çıktı

Game of Thrones'taki o bardağın sırrı ortaya çıktı

Dünyanın en çok izlenen dizilerinden biri olan Taht Oyunları'nın bir sahnesinde görülen kahve bardağı Starbucks'a ait olmamasına rağmen Amerikan devinin 2,3 milyar değerinde reklam yapmasını sağladı.

Dünyanın en çok izlenen dizilerinden biri olan Taht Oyunları'nın (Game of Thrones) bir sahnesinde görülen kahve bardağı Starbucks'a ait olmamasına rağmen Amerikan devinin 2,3 milyar değerinde reklam yapmasını sağladı.

SOSYAL MEDYADA VİRAL OLDU

Euronews'in haberine göre popüler dizi Game of Thrones'un dördüncü bölümündeki ziyafet sahnesinde görülen günümüze ait bir kahve bardağı, dizinin takipçilerinin gözünden kaçmadı. Dünyanın en bilindik kahve satıcılarından Starbucks'a ait olduğu sanılan bardak sosyal medyada viral oldu. İzleyicilerin türlü şakalar ve eleştirilerle sosyal medyada yaydığı görüntülerden "Game of Thrones" ve "Starbucks" hashtag'iyle sadece 48 saat içinde 193 bin kez bahsedildi.

MİLYAR DOLARLAR DEĞERİNDE REKLAM YAPTI

Pazarlama şirketlerine göre, sosyal medyada viral dolaşımın ve diğer tüm bahsetmelerin değerinin reklam geliri olarak eşdeğeri 2.3 milyar dolar. Bu rakam, pazarlama uzmanlarına göre, sadece hesaplanabilen kısım. Yani "buzdağının görünen yüzü." Üstelik bardağın bir dizi hatası olarak kazayla orada bulunması reklamın daha da etkili olmasına neden oldu. Öte yandan dizide görülen bardağın "Starbucks bardağı" olmadığı anlaşıldı. Sıradan bir sıcak içecek şirketinin bardağı üzerindeki yeşil logo nedeniyle Starbucks'a ait olarak algılandı. Bu, çoğu uzmana göre, insanların kahveyi Starbucks ile özdeşleştirmesinden dolayı kahve şirketi Starbuck'ın marka gücünden kaynaklanıyor.Halkla ilişkiler, pazarlama ve lobicilik alanlarında çalışan Hill Impact CEO'su Dan Hill'e göreyse bu olay Starbucks'ın marka gücünden ziyade dizinin marka yöneticilerinin hatasıyla alakalı.Kıbrıs Girne Tüp Bebek